15.6 Inch Android Wifi Cloud Digital Photo Frame (JT156M-W02)
Picture+Music+Movie+Calendar+Clock Online+Memory+FHD1080P+ Wifi Cloud+Weather Station +Touch Screen+ IPS Panel+ 16GB Memory+  Auto-Rotate+ 2ways Rotation+Wall Mounted,can be used as digital signage
Features
  • 15.6"(16:9) 1920x1080 Pixels IPS Panel +Touch Screen
  • Connect Internet :WiFI/Dual-WiFi (2.4G/5G)(Optional)
  • Built-in Memory: 16G/32G (Optional) and Expandable Memory with USB/TF Slot
  • High-Resolution Display, FHD 1080P Video & Audio Playback for Advertising
  • Update to A133 Solution(CPU) and Support Android system
  • Wood Grain Design Front Case
Specification
  • 15.6 inch New Panel Digital photo frame Support Full HD Movie & Cloud WIFI & 32GB built-in memory
  • 15.6 inch IPS screen (16:9)
  • Resolution:1920*1080 Pixels
  • Chipset:update to A133 support Android 10 OS
  • Touch Panel:Yes
  • Picture file format: JPEG / BMP / GIF / PNG
  • Music file format: Mp3 / WMA / OGG / AAC / APE / FLAC / WAV
  • Movie file format:MPEG1, MPEG2, MPEG4,Xvid, AVI, M-JPEG, H.263, H.264 BP/MP/HP, VP8, WMV9/VC-1
  • Support Full HD MOVIES: Full HD Movie 480i/480P/576i/576P/720i/720P/1080i/1080P & RMVB&H.264
  • Memory cardslot: Micro SD
  • USB interface :type-c/USB 2.0
  • Built-in 1GB Flash Memory
  • Build in Memory: 32GB built-in memory
  • Built-in box speaker 2X2W
  • Support software upgrade
Details
Description
  • IPS LCD:15. 6 inch IPS Panel (16:9)